Kosmetika inspirovaná přírodou
Pokožka je odrazem celého těla. Je prvním místem, na kterém se projevuje, co se ve vás odehrává. Po fyzické i psychické stránce. Je to v podstatě taková kniha, ve které se toho dá spoustu přečíst.
- Chrání organismus před pronikáním mikroorganismů a toxinů zvenčí.
- Zastává funkci termoregulace, kdy pomáhá udržovat stálou teplotu těla.
- Jejím prostřednictvím vylučujeme škodlivé látky z těla.
- Plní smyslovou funkci – umožňuje nám cítit pohlazení, tlak, bolest, teplo i chlad.
- V neposlední řadě je obrazem stavu našeho těla a prostředkem mezilidské komunikace (stud, rozčilení apod.).
Kůže, pokožka, je pro nás životně důležitá, a proto si zaslouží to nejlepší. Některým vlivům, jako je štiplavý mráz, smog ve městech nebo nebezpečné UV záření, se nemůžeme úplně vyhnout. Ale co rozhodně ovlivnit můžeme, to je výběr kosmetiky.
Síla propolisu se propisuje i do kosmetiky
Protože v PURUS-MEDA jsme specialisté na propolis, používáme ho pro jeho skvělé účinky i v kosmetice. Konkrétně v šamponech a krémech. I k ošetření kůže slouží propolisové tinktury. Osloví vás už na první pohled, když uvidíte jejich zlatavou, medovou barvu, kterou po otevření víčka podpoří typická medová vůně.
Účinky propolisu v kosmetice a v tinkturách:
- Samy včely používají propolis k dezinfekci úlu. Má tedy prokazatelně antibiotické a antivirotické vlastnosti.
- Je vhodný k desinfekci po štípnutí klíštětem.
- Urychluje hojení pokožky, což oceníte především při praskání kůže, záděrách nebo drobných poraněních pokožky a popáleninách.
- Pomáhá s akné (dobře čistí pokožku).
- Bojuje také proti kožním plísním, mykózám a herpesviru.
- Je výborný při paradentóze, aftech i bolestech zubů. Zuby a dásně nejen hojí, ale i krátce tlumí bolest.
Parabeny, silikony, sulfáty. Je nutné se jich obávat?
Silikony a parabeny jsou v kosmetice skloňované všemi směry. Hodně se o nich mluví a mnohdy i hodně přehání. Pojďme si to uvést na pravou míru.
Parabeny fungují jako konzervanty, mají antibakteriální účinek. V kosmetice je najdete hlavně proto, aby se brzo nezkazila a vydržela déle. Pokud v produktu není přehnané množství parabenů (více než 1 %), většinou vaší pokožce nehrozí žádné nebezpečí. Parabeny jsou však častým alergenem, což může u lidí s citlivou pokožkou způsobovat problémy. Do kosmetiky PURUS-MEDA parabeny nepřidáváme.
Silikony najdeme především v šamponech a další vlasové kosmetice, kde zacelují vlas a činí ho jemnějším. Může ale způsobovat vysušování vlasů. Silikony se však přidávají i do léčebné kosmetiky, kdy urychlují hojení kůže.
Sulfáty mají čisticí schopnosti a způsobují to, že produkt pění. Kdo už má zkušenosti s přírodní kosmetikou, ví, že moc nepění a chvíli trvá než si na ni vlasy a pokožka zvyknou (čistí pomaleji). Sulfáty jsou často problematické pro lidi, kteří trpí ekzémem.
V naší kosmetice citlivě snoubíme přírodní suroviny s moderními látkami, které neškodí, ale naopak vám umožní používat kosmetiku pohodlně a dlouhodobě.
Kosmetika PURUS-MEDA
Co dál číst?
O včelím propolisu |
Mateří kašička a pyl Perga |